Úvodná strana > Produkty a služby > Spotrebný materiál > Originálne tlačové náplne > Riziká používania neoriginálnych náplní

Riziká používania neoriginálnych náplní

Uveďme si pár príkladov.

Počas procesu laserovej tlače sú častice tonera priťahované opačne nabitými miestami na organickom fotoelektricky vodivom valci (OPC). Tie isté častice zase valec opustí na prechádzajúce tlačové médium alebo na povrch prenosového pásu. Pri prenose z OPC valca na tlačové médium alebo prenosový pás môžu niektoré častice zostať na povrchu OPC valca. Pretože pred tlačou ďalšej strany je nutné povrch OPC valca vyčistiť, stierkový mechanizmus presunie tieto častice do nádobky na zvyškový toner. K tomuto procesu čistenia dochádza pred zobrazením každej stránky dokumentu.

Pri použití originálneho tonera je, vďaka technickému výskumu, čas potrebný na vykonanie čistiaceho procesu známy. Pri neoriginálnom spotrebnom materiáli Xerox je schopnosť priľnutia a kvalita neznáma, takže Váš stroj môže zahájiť dlhší čistiaci cyklus v snahe riadne vyčistiť OPC valec. Ale dokonca aj napriek tejto činnosti nemusí byť snaha úspešná. Dlhšie čistiace cykly majú samozrejme dopad na celkovú rýchlosť tlače/kopírovania.

Tiež vysoká kvalita tlačených alebo kopírovaných stránok závisí na vzájomnej previazanosti hardwaru, riadiaceho softwaru (tzv. firmwaru) a spotrebného materiálu. Pretože ostatní výrobcovia tonera nemajú k dispozícii presné údaje, ktoré slúžia pri vývoji hardwaru a firmwaru tlačového stroja, nemôžu vyrobiť tunerový zásobník, vyhovujúci toleranciám, ktoré sú definované týmito údajmi.

Navyše, pretože akékoľvek množstvo uniknutého tonera môže spôsobiť poškodenie citlivých vnútorných častí stroja, sú originálne tonerové zásobníky Xerox vyvinuté a vyrobené tak, aby zabránili akémukoľvek možnému úniku tonerových častíc. Neoriginálne alebo znovu plnené tonerové zásobníky nie sú podrobené tak prísnej kontrole kvality a výsledné úniky tonera môžu skutočne poškodiť Váš tlačový stroj.

Dlhodobým používaním originálneho spotrebného materiálu Xerox ušetríte čas a peniaze. Len pri použití originálneho spotrebného materiálu Xerox môžete mať istotu, že získavate celú hodnotu Vašej investície do tlačového zariadenia Xerox. Originálny spotrebný materiál zaručuje, že Vaše tlačové zariadenie poskytuje po celú dobu svojej životnosti maximálny a kvalitný výkon.


Navigace:


Výsledok vyhľadávania:

Podpora a ovládače | Partnerský portál

Xerox Worldwide Česká republika Slovenská republika > zmeniť