Úvodná strana > O nás > Inovácie > Zvíťazte nad preťažením informáciami

Zvíťazte nad preťažením informáciami

Naša práca nebola nikdy dôležitejšia ako dnes, keď sa svet priam stráca pod návalom informácií. Inovácie Xeroxu pomáhajú ľuďom zorientovať sa v mori informácií, ktoré sú v tlačenej či elektronickej podobe. Snažíme sa pomôcť nájsť zákazníkom čo najrýchlejšie správny údaj. Už viac ako polovicu storočia poskytoval práve Xerox Inteligentné dokumentové technológie (Smart Document Technologies), ktoré zjednodušujú ľuďom ich prácu.

Dnešní zamestnanci strávia veľké množstvo cenného času hľadaním informácií, ktoré potrebujú. Často sa stáva, že musia konať bez toho, aby disponovali danou kľúčovou informáciou. Na druhej strane im potom unikajú príležitosti a nevyužíva sa potenciál vedomostí uložený v ľuďoch, v podnikoch.

Výskum v spoločnosti Xerox konfrontuje tieto výzvy na viacerých frontoch. Zameriavame sa na vývoj technológií, ktoré zjednodušujú spracovanie prirodzeného jazyka, analyzujú a extrahujú dáta z dokumentov a automatizujú a optimalizujú pracovné procesy.

Riadenie dokumentov a ich obsahu

Aktuálne systémy riadenia dokumentov a obsahu nedokážu držať krok s rastúcim objemom informácií. Získanie informácií už dávno nespočíva v jednoduchom vyhľadávaní. Navyše, staršie dokumenty vrátane papierových, musia byť lepšie integrované do súčasných obchodných procesov. Jadrom nášho výskumu je aplikácia metód prirodzeného jazyka, aby sme pomohli užívateľom nájsť, analyzovať, organizovať a rozdeliť informácie v databázach, úložiskách a rastúcich webových informačných obchodoch. S využitím rozsiahlych znalostí spoločnosti Xerox o zobrazovaní a analýze obrazov, rozširujeme naše možnosti správy obsahu o obrázky a videá, s vloženými metadátami a vyhľadávaním vrátane vizuálnej časti.

Optimalizácia a automatizácia pracovných procesov

Prístup spoločnosti Xerox je zameraný na zákazníka a začína štúdiom pracovných postupov, na ktoré aplikuje etnografické techniky (súvisiace so sociológiou a antropológiou), aby zistil akým spôsobom sú napĺňané pracovné ciele v organizácii zákazníka. Tieto štúdie nám objasnia bariéry aj príležitosti pre lepšiu produktivitu a pomôžu nám pochopiť, ako sa ľudia interagujú s technológiami. Porozumenie aktuálnej situácii je prvý krok k optimalizácii pracovných procesov. V prípade tlačiarní výskumníci spoločnosti Xerox zbierajú údaje o operáciách pri produkcii dokumentov, aby mohli aplikovať princípy štíhlej výroby, a to aj s pomocou simulačných techník. Takto potom dokážu navrhnúť optimálny workflow a rozmiestnenie zariadení, čo vyústi do výrazného zvýšenia produktivity a úspor pre zákazníka. Hlavným cieľom nášho súčasného výskumu je rozširovanie týchto techník na pokrytie čo najširšej škály obchodných procesov.


Navigace:


Výsledok vyhľadávania:

Podpora a ovládače | Partnerský portál

Xerox Worldwide Česká republika Slovenská republika > zmeniť