3-D dokumenty

Príprava podrobných brožúr a letákov so špeciálnymi záhybmi môže byť pre tlačiarne časovo a finančne náročný proces. Až doteraz. Vedci spoločnosti Xerox (NYSE: XRX) vytvorili technológiu, ktorá využíva 3-D softvér, aby pomohla tlačiarňam prehliadnuť celkový vzhľad pripravovaného materiálu ešte pred jeho tlačou. .

Táto technológia urýchli nielen tvorbu dokumentov ale aj ich schvaľovanie. S 3-D vizualizačným softvérom od spoločnosti Xerox môže užívateľ vidieť, ako bude tlač skutočne vyzerať - textúra, lesk, záhyby, väzba a to všetko predtým, ako vôbec príde k samotnému použitiu farby na papier.

„3-D vizualizácia pomáha predchádzať nákladným chybám a ďalším úpravám,“ uvádza Rob Rolleston, výskumný manažér vo výskumnom centre Webster spoločnosti Xerox. „Prezretie dokumentu pred jeho tlačou môže odstrániť prípadné chyby - orientáciu, výsek, alebo dokonca to, ako daný obrázok pasuje na stránke - a výsledok je potom perfektná tlač na prvý krát“.

Zákazníci sledujú ako program listuje farebnou knižkou, alebo otvára a skladá ich blahoželania, demonštrujúc presne to, ako to bude vyzerať po dokončení. Rollestone ďalej uvádza: „Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať nové a zaujímavé dokumenty bez potreby porozumenia technológiám alebo jazyka polygrafického priemyslu“.
Podľa Rollestona, sa táto technológia neustále zdokonaľuje. „Pri tvorbe prototypu z tejto myšlienky, tak ako aj z každej inej, zapájame zákazníkov do testovania konceptov a rozhodovania o najhodnotnejšej verzii“, hovorí Rollestone.


Navigace:


Výsledok vyhľadávania:

Podpora a ovládače | Partnerský portál

Xerox Worldwide Česká republika Slovenská republika > zmeniť